maryam689898

تحلیل سهام پالایشی ها

پست های پیشنهاد شده

پالایش یکم مدتی است که در یک ناحیه قیمتی در حال نوسان است. این صندوق دولتی چه اهداف قیمتی را دنبال می کند؟ آیا این صندوق دولتی می تواند به نقطه سر به سر عرضه برسد؟
 

45553_111.jpg

به گزارش نبض بورس، پالایش یکم امروز با فشار کلی بازار همراه شد و در دامنه منفی ۱ الی منفی ۲ درصد معامله شد. تا اینکه در پایان با معامله ۱۶.۸ میلیون برگه سهم که نسبت به میانگین خود بیش از ۵۰ درصد کاهش پیدا کرده بود و پایانی ۱.۷ درصد منفی بسته شد.

تحلیل بنیادی پالایشی یکم | قیمت تابلو پایین تر از ناو سهم

همانطور که ملاحظه می‌شود پالایشی یکم در پرتفوی خود ۴ سهم بورسی شپنا، شبندر، شتران و شبریز دارد. با لحاظ کردن قیمت پایانی سهام درون پرتفوی به ناو هر سهم ۷۶,۹۲۵ ریالی می‌رسیم که اکنون قیمت روی تابلو در حدود ۱۰ درصد پایین‌تر از آن معامله می‌شود که با توجه به بورسی بودن همه سهام درون پرتفوی آن به نظر می‌آید که فاصله قیمت تابلو با ناو هر سهم منطقی نباشد. این در حالی است که شبندر مدتی است بسته است و در صورت باز شدن سهم و لحاظ کردن قیمت احتمالی بالاتر آن در صندوق، اختلاف قیمت تابلو با ناو بیشتر هم می‌شود. از این رو پتانسیل رشد قیمتی خوبی را در آینده دارد.

تحلیل تکنیکال و بنیادی صندوق دولتی | پالایش یکم ۹۰۰۰ تومانی در راه است؟
 

تحلیل تکنیکال پالایشی یکم | مقاومت اول ۷۷۰۰ تومان 

پالایش یکم از اوج خود در ۱۲ هزار تومان تا محدوده ۵ هزار تومان اصلاح کرد، اما از این محدوده تا فیبوی ۰.۶۱ اصلاح اخیر در ۱۰ هزار تومان قیمت را ریکاوری کرد. از چند ماه پیش دوباره قیمت در مسیر نزولی قرار گرفت تا اینکه روی فیبوی ۰.۲۳ اصلاح اخیر قیمت تثبیت شد و به نظر می‌رسد که قیمت اکنون در مسیر رشد قرار دارد و اگر موفق به عبور از فیبوی ۰.۳۸ اصلاح اخیر در ۷۷۰۰ تومان که همزمان با خط روند نزولی در نمودار قیمت مطابقت دارد، شود هدف بعدی روی ۹۰۰۰ تومان قرار 

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری